Szczotkowanie twarzy
fot. Pexels

Szczotkowanie twarzy na sucho tak naprawdę niewiele różni się od szczotkowania na sucho całego ciała czy szczotkowania biustu. Kluczowe jest jednak to, aby nie stosować tej samej szczotki! Ważne jest także odpowiednie ułożenie włosia oraz nacisk. Poza tym czynność jest naprawdę prosta i nie zajmuje więcej niż 5 minut dziennie, dlatego warto wdrożyć ją w swoją codzienną pielęgnację twarzy.

Spis Treści

Jaką szczotkę wybrać?

Warto zacząć od samego początku, czyli od zakupów. Musisz wiedzieć, że szczotka do twarzy różni się od szczotki do ciała. Ta druga ma z reguły zdecydowanie mocniejsze i bardziej zbite włosie. Skóra na buzi, szyi i dekolcie jest delikatniejsza i dlatego potrzebujesz delikatniejszego włosia do masowania. Dodatkowym aspektem, który musisz wziąć pod uwagę, jest to, jaka jest Twoja skóra. Jeśli wrażliwa i łatwo można ją podrażnić, zacznij od delikatnej szczotki. Zawsze będzie czas na to, aby zamienić ją na mocniejszą.

kobieta masuje szczotką twarz i nie ma na sobie makijażu
fot. Pexels

Szczotkowanie twarzy – po co się to robi?

Wiele blogerek urodowych wręcz nie wyobraża sobie pielęgnacji w domu bez masowania szczotką twarzy. Jest to swoiste dobro luksusowe. Jeśli sama wdrożysz to w swoją codzienną, pielęgnacyjną rutynę, przekonasz się, co influencerki miały na myśli. Na co wpływa szczotkowanie twarzy?

  • Jędrność skóry
  • Koloryt
  • Poprawę krążenia krwi
  • Zmniejszenie zmarszczek
  • Redukcję napięcia
  • Zmniejszenie zaskórników

Jak szczotkować twarz na sucho?

Najważniejsze jest to, aby dobrać odpowiednią szczotkę, ale o tym już wiesz. Twarz koniecznie musi być sucha – bez nałożonego na niej kremu, serum czy maski. Ruchy wykonuj zawsze od środka ku zewnętrznej części. Od ust w kierunku uszu, od nosa w kierunku uszu itd. Inaczej wygląda szczotkowanie czoła. W tym miejscu wykonuj okrężne ruchy. Cały zabieg nie powinien trwać dłużej niż 2 minuty. Powtarzaj te czynności codziennie, a szybko zobaczysz efekty.

Jakie są przeciwskazania?

Na pewno musisz odmówić sobie tej przyjemności, (tak, zaufaj mi, że z czasem będziesz traktować to jak relaks i domowe SPA), gdy:

  • masz blizny
  • stany zapalne
  • otwarte rany
  • jesteś po silnych zabiegach złuszczających

Oczywiście masaż szczotką nie wyklucza stosowania np. kwasów na twarz, ale należy wykonywać to w odpowiedniej kolejności. Najlepiej szczotkować się wieczorem, a dopiero później nałożyć kwas. Jest to dobry ruch, ponieważ skóra po takim masażu jeszcze lepiej wchłania kosmetyki. Nawilżanie jest szalenie ważne!

kobieta trzyma szczotkę do twarzy przy oku i nie ma na sobie makijażu
fot. Pexels

Szczotkowanie możesz wykonywać w każdym wieku, ale szczególnie zachęcamy do tego, aby taki masaż twarzy w domu wprowadzić do pielęgnacji twarzy po 50. roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here