Krosty na pośladkach
fot. unsplash

Krosty na pośladkach to kłopotliwy temat. Wiele kobiet nie chce o tym rozmawiać, wstydząc się swojego ciała. Wiele z nich nie zdaje sobie sprawy, że to coś, co dotyka większość pań! Krostki nie mają związku w żaden sposób z żadnymi ciężkimi chorobami i często występują u osób, które dbają o siebie, a ich higiena jest na naprawdę wysokim poziomie. Co w takim razie ma wpływ na wygląd pośladków? Jak sobie pomóc? Czy jest coś, co skutecznie zniweluje problem?

Spis Treści

Krosty na pośladkach – dlaczego powstają?

Fora internetowe są zalewane pytaniami na ten temat z reguły w miesiącach letnich, gdy czas wyciągnąć z szafy zakurzony kostium kąpielowy. Wówczas, spoglądając w lustro, można często zauważyć nieprzyjemne krostki, które postanowiły pojawić się na pośladkach. No cóż. Nie jest to ani powód do dumy, ani tym bardziej do dyskusji w czasie spotkania z koleżankami przy drinku. Dlatego dobrze wiedzieć, co zrobić następnym razem, gdy nieproszeni goście pojawią się na pupie. Dlaczego w ogóle dochodzi do takich zmian na skórze? Co jest główną przyczyną?

  • Siedzący tryb
  • Nieoddychająca bielizna
  • Nadmierne pocenie się
  • Zapchane pory
kobieta siedząca tyłem po turecku na plaży nad wodą
fot. unsplash

Sposób na idealnie gładkie pośladki

  • Unikaj ciągłego siedzenia – ciężko wdrożyć to w życie, ale miej to z tyłu głowy, gdy po 10 godzinach pracy zapomniesz, że przecież… możesz na chwilę wstać od biurka
  • Nie zapominaj o oddychającej bieliźnie – to jeden z kluczowych elementów. Majtki ze sztucznego materiału mogą zdecydowanie częściej doprowadzić do sytuacji, że skóra będzie się pocić, a to z kolei prowadzi w linii prostej do powstawania krostek
  • Odżywianie – przede wszystkim mało słodyczy i fast-foodów i bardzo duuuuużo wody i warzyw

Podsumowując, musisz pamiętać o kilku aspektach, nie zapominając przy tym o regularnym piciu wody i o tym, aby nie wyciskać krostek! Tak, wiemy, że to może przeszkadzać i czasem nawet boleć, ale lepiej nie zabierać się za to w ten sposób.

Co jeszcze robić dla swojego ciała?

Przede wszystkim postaraj się regularnie robić szczotkowanie na sucho, a także peeling całego ciała, który walczy z pomarańczową skórką. Możesz skorzystać z gotowego produktu na cellulit, ale wiele kobiet korzysta po prostu z kosmetyków DIY (peeling kawowy, domowy peeling cukrowy). Nie zapomnij po takich zabiegach nałożyć odpowiedni balsam lub masło. Nie ma pielęgnacji ciała bez nawilżania skóry! Domowe SPA należy się każdej z nas – jeśli nie raz w tygodniu, to chociaż raz w miesiącu. Postaw na aromatyczną kąpiel, maseczki na twarz i czas z dobrą książką.

kobieta stojąca tyłem w czarnym bikini mająca pupę w piasku
fot. unsplash

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here