doe eyes
Fot. Pexels

Doe eyes to nowy trend w świecie makijażowym, który podbił serca kobiet na Tik Toku. Choć nie jest to coś odkrywczego, to dopiero teraz nazwano ten sposób malowania oka. Czy każdej kobiecie pasuje i czym się wyróżnia? Naszym zdaniem to bardzo wdzięczny i szalenie dziewczęcy sposób na to, aby podkreślić spojrzenie.

Spis Treści

Doe eyes – co to jest?

Mówiąc najprościej, to „spojrzenie sarny”, które samo w sobie jest niewinne, urocze, nieco naiwne, ale przy tym bardzo seksowne. Jak osiągnąć taki efekt? Znamy kilka trików makijażowych, aby wyglądać choć w minimalnym stopniu tak jak modelki z Internetu.

Najważniejsze w takim makijażu jest to, aby wiedzieć, jak powiększyć oczy i sprawić, aby były okrągłe. Nie chodzi o wyciągnięcie kącika oka i wykonanie smokey eyes.

Najważniejsze jest nałożenie grubej i czarnej kreski na górną powiekę. W wewnętrznym kąciku natomiast niezbędne jest użycie rozświetlacza, a na linii wodnej użycie białej kredki. Nie można także zapomnieć o tuszu do rzęs – idealnie rozczesane włosy to podstawa! Efekt dużych oczu niczym u lalki szczególnie mocno pokochała kilka lat temu Ariana Grande, która poniekąd wyprzedziła trendy!

zbliżenie na twarz kobiety o niebieskich oczach i czerwonych ustach
Fot. Pexels

Najmodniejsze makijaże w 2022 roku

Oczywiście bardzo popularny jest makijaż doe eyes, ale równie mocno ostatnio kobiety pokochały sirene eyes, czyli wyciągnięte oko za pomocą kreski, która naniesiona jest na górną i dolną powiekę. Jeszcze inne panie pokochały kolorowe eyelinery na górnej powiece. Czy smokey eyes jest dalej na czasie? Mamy wrażenie, że coraz rzadziej można go spotkać, a zamiast tego poleca się bardziej makijaż nude z idealnym konturowaniem twarzy. Im mniej, tym więcej – jeśli wziąć pod uwagę makijaż oka oraz kolor w make-upie.

zbliżenie na oko malowane tuszem do rzęs
Fot. Pexels

Komu pasują „sarnie oczy”?

W tym trendzie makijażowym najlepsze jest to, że nie jest on w żaden sposób zobowiązujący i nie wygląda karykaturalnie. Sprawdzi się na wielkie wyjście, ale także na osiemnastkę czy jako makijaż ślubny. Wszystko zależy od kobiety, która się na niego będzie decydować. Doe eyes nie powinien zburzyć proporcji twarzy, a wręcz może sprawić, że oczy będą wyglądać na większe, a twarz na bardziej dziewczęcą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here