Jak często olejować włosy
fot. Pixabay

Jak często olejować włosy, aby wystarczająco o nie zadbać i sprawić, aby wyglądało zawsze świeżo i były lśniące? Pamiętaj przede wszystkim, że we wszystkim wskazany jest umiar – tak samo w pielęgnacji włosów. Zawsze można przesadzić, a przecież Tobie zależy na spektakularnym efekcie, a nie na przerysowanym, prawda? Jak w takim razie zabrać się do pracy? Jak przygotować włosy i co ile dni wykonywać olejowanie włosów?

Spis Treści

Świadoma pielęgnacja włosów

O tym sposobie pielęgnacji włosów mówi się coraz więcej, a wszystko za sprawą większej świadomości kobiet, jeśli chodzi o domową pielęgnację. Już nie tylko sięgamy po tanie kosmetyki. W łazienkowej szafce nie pojawia się już dziś tylko szampon rypacz, ale u wielu z nas można znaleźć odżywki do metody OMO, hydrolaty do włosów czy produkty do laminowania włosów w domu. Świadomość jest zdecydowanie większa i dzięki temu wiemy, jak ważne jest także olejowanie włosów. Jak się za to zabrać?

Co to jest olejowanie włosów?

Metoda ta zyskuje w Polsce coraz większą grupę fanek i widać szczere zainteresowanie tematem. Niestety wiele kobiet jeszcze do końca nie wie, jak cały ten mechanizm działa. Choć z pozoru może wydawać się to niezrozumiałe, to bardzo szybko okazuje się, że nie tylko jest to proste, ale także szalenie przyjemne – aż chciałoby się napisać, że domowe SPA naprawdę istnieje!

Olejowanie włosów polega na rozprowadzeniu na włosach (czasem na skórze głowy) odpowiednio dobranych olejów (niektórzy decydują się na zwykły olej rycynowy bądź olej kokosowy), które pomagają w ich nawilżeniu, odżywieniu i zregenerowaniu. To także sposób na lśniące włosy i pozbycie się rozdwojonych końcówek.

słoik z olejem kokosowy stoi na białym blacie obok różowych róż
fot. Pixabay

Kilka sposobów olejowania włosów

Możesz wybrać spośród kilku metod – w zależności od tego, jakie masz włosy i… ile masz czasu:

  • olejowanie włosów na mokro – zastosowanie olejku na suche włosy tuż przed umyciem
  • olejowanie włosów na sucho – zastosowanie olejku na mokre włosy przed umyciem lub po użyciu szamponu
  • korzystanie z miski przy olejowaniu – moczenie włosów w misce z ciepłą wodą wymieszaną z olejkami

Jak często olejować włosy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, tak samo zresztą jak na pytanie o częstotliwość wykonywania sauny na włosy w domu czy botoksu na włosy. Wszystko zależy od osobistych preferencji i tego, w jakiej kondycji jest czupryna. Jednak jest kilka zasad, które pomogą odpowiedzieć na to pytanie.

Jeśli będziesz olejować włosy często, może okazać się, że osiągniesz odwrotny efekt od oczekiwanego. Przyjęło się jednak, że dla uzyskania najlepszych efektów stosuje się olej 1-2 w tygodniu.

szklane, brązowe buteleczki stoją między różowymi i białymi kwiatkami
fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here