Peeling do skóry głowy DIY
fot. Pixabay

Peeling do skóry głowy DIY jest bardzo prosty do wykonania i możesz naprawdę sporo zaoszczędzić. Produkty, które spotkasz w sklepie, nie należą do najtańszych, dlatego warto skorzystać z tego, co masz w domu. Przekonasz się zaraz, że nie potrzebujesz do tego żadnych wymyślnych produktów, a większość z nich masz… w kuchni. Zaciekawiona?

Spis Treści

Peeling do skóry głowy DIY – dla kogo jest?

Peeling jest dla każdego, kto chce zadbać o skórę głowy i sprawić, aby się nie łuszczyła. W niepamięć odejdzie łupież i swędzący problem, a ponadto kolistymi ruchami pobudzisz krążenie, a to z kolei będzie genialnym wstępem do domowego SPA. Dzięki niemu włosy nie będą się tak często przetłuszczać, a Ty w końcu dowiesz się, jak myć włosy poprawnie z wykorzystaniem peelingów. Pielęgnacja w domu jeszcze nigdy nie była tak łatwa!

zbliżenie na twarz brunetki z kręconymi, która stoi w pszenicy
fot. Pixabay

3 najbardziej skuteczne peelingi

  1. Domowy peeling cukrowy – najlepiej użyć drobnoziarnistego cukru, który nie będzie mocno podrażniać skóry głowy. Jest on dobrym produktem, ponieważ rozpuszcza się w wodzie i nie będziesz musiała później walczyć z nieprzyjemnymi drobinkami. Jest to jeden z lżejszych peelingów.
  2. Peeling solny – tak samo jak w przypadku cukru użyj drobnoziarnistej soli. Nie nakładaj peelingu, jeśli masz na skórze rany i strupki. Sól będzie działać odkażająco i detoksykująco i sprawdzi się u osób, które mają mocno przetłuszczające się włosy
  3. Peeling kawowy – jest najmocniejszym peelingiem, dlatego zalecamy nie trzeć mocno skóry głowy, ponieważ możesz zrobić sobie krzywdę. Jeśli decydujesz się na taki scrub, musisz wiedzieć, że bardzo ciężko go zmyć i na pewno będziesz potrzebować do tego kilku minut. Ponadto, jeśli jesteś blondynką, kawa może na dwa mycia przyciemnić Ci skórę głowy

Ważne jest, aby nie robić takiego peelingu zbyt często. Tego typu pielęgnacja włosów i skóry głowy powinna być przeprowadzana średnio raz w tygodniu. Pomiędzy peelingami skóry głowy DIY możesz wykonać saunę na włosy w domu czy olejowanie włosów na sucho w domu. Obie czynności są idealnymi domowymi sposobami na błyszczące włosy.

głowa kobiety masowana przez męskie dłonie
fot. Pixabay

Czym zmyć peeling z głowy?

Na pewno takie pytanie Ci się nasunęło. O ile z cukrem i solą nie powinno być większego problemu, to fusy kawy są już nieco bardziej problematyczne. Do ich usunięcia nada się oczywiście zwykły szampon w płynie, ale najlepszy będzie szampon w kostce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here