Makijaż na Halloween dla dzieci
Fot. Pexels

Makijaż na Halloween dla dzieci nie musi wcale oznaczać wizyty u specjalistki od makijażu – większość rzeczy zrobisz sama, a Twoje dziecko będzie szczęśliwe, a Ty zaoszczędzisz pieniądze. Jak się do tego zabrać? Czym się zainspirować? Oczywiście możliwości jest bardzo dużo, dlatego dziś dzielimy się z Tobą propozycjami, które maluchy na pewno pokochają!

Spis Treści

Halloween i zabawa z dziećmi

Zanim przejdziesz do wykonywania jakiegokolwiek makijażu na Halloween dla dzieci, nie zapominaj o tym, żeby dobrze sprawdzić farbki i kosmetyki do malowania. Przed nałożeniem ich na całą buzię dziecka wykonaj test alergiczny, aby przekonać się, czy dziecko przypadkiem nie ma uczulenia na którykolwiek ze składników. Zrób to wcześniej! Nie narażaj dziecka na problemy skórne. Zdrowie i bezpieczeństwo to podstawa!

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na profesjonalne farbki, możesz użyć swoich kosmetyków do malowania, które także sprawdzą się do tego idealnie. Wykonaj konturowanie twarzy, jeśli chcesz namalować twarz kościotrupa! Możesz także wykorzystać rozświetlacz czy bronzer do makijażu. Makijaż na Halloween nie musi być oczywisty!

makijaż Spidermana na małym chłopcu
Fot. Pexels

Makijaż na Halloween dla dzieci

Ty najlepiej znasz swoje dziecko i wiesz, czego chce. Niektóre maluchy boją się strasznych postaci i nie chcą być zombie, wampirem czy kościotrupem. Zamiast tego wolą być Elzą, Spider-Manem czy inną postacią z bajki i musicie wiedzieć, że nie ma w tym nic złego! Jeśli Wasza pociecha nie wie jednak, jak chciałaby wyglądać, możecie wspólnie obejrzeć filmy na Halloween dostosowane do jej wieku. Na pewno znajdziecie niejedną inspirację! My od siebie możemy zaproponować:

  • smutną księżniczkę
  • wesołego zombie
  • groźnego tygryska
  • kolorową syrenkę
  • syrenkę
  • wesołą dynię
  • zadziornego kotka
  • pajączka

Jednak makijaż to nie wszystko! Nie zapominajcie o całym stroju, który sprawi, że dziecko poczuje się naprawdę wyjątkowo. Przebranie na Halloween dla dziewczynki
czy przebranie na Halloween dla chłopca także możesz wykonać samodzielnie w domu. Nie musisz korzystać z gotowych rozwiązań. Skorzystaj z tego, co masz w szafie, odwiedź lokalne sklepy z odzieżą używaną i zaszalej!

kilku chłopców z papierowymi torbami na głowie
Fot. Pexels

Jak się bawić w Halloween?

To wszystko zależy od Waszej wyobraźni. Jeśli Twoje dziecko jest małe, zorganizuj mu zabawę w domu, ale jeśli na Waszym osiedlu panuje zwyczaj, że najmłodsi chodzą po domach z wesołym „Słodycze albo psikus”, nie zabraniaj mu tego. Nie poczuje się wyjątkowo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here