morsowanie w domu
fot. unsplash

Morsowanie w domu to bardzo dobry start dla wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze w sobie tyle odwagi, aby zaryzykować i zanurzyć się w lodowatej wodzie w jeziorze, morzu czy stawie. Nie zrażajcie się jednak, bo od czegoś trzeba zacząć! Choć może wydawać Cię się to niemożliwe do zrealizowania, praktyka czyni mistrza – także w tym przypadku. Jest kilka zasad, które warto przestrzegać, a zobaczysz, że wszystko pójdzie po Twojej myśli.

Spis Treści

Na co wpływają zimne kąpiele w domowym zaciszu?

Kąpiel w domu może pomóc Ci w walce z pomarańczową skórką. Do tego szczotkowanie na sucho, peeling DIY i już wiesz, jak pozbyć się cellulitu. Nie jest to może domowe SPA, o jakim marzy każdy spragniony relaksu, ale musisz nam zaufać, że szybko poczujesz ulgę. Na co jeszcze wpływają zimne kąpiele?

  • poprawa odporności organizmu
  • redukcja stresu
  • poprawa krążenia
  • walka z cellulitem i jędrnością skóry
  • łagodzi ból mięśni
  • zmniejsza stany zapalne

Często sportowcy korzystają z takiej pielęgnacji ciała, która może skutecznie zahamować ból np. mięśni nawet na kilkanaście godzin!

zanurzona w głębokiej wodzie blondynka w różowym stroju kąpielowym
fot. unsplash

Morsowanie w domu – co zrobić tuż przed?

Pamiętaj o tym, aby wykonać kilka szybkich ćwiczeń. Jaka rozgrzewka przed morsowaniem jest najlepsza? Wiele osób po prostu skacze w miejscu, robi pajacyki lub skłony. W końcu przyjdzie czas na punkt kulminacyjny, czyli właściwa kąpiel w wannie wypełnionej lodowatą wodą. No właśnie… Jak się do tego zabrać?

Morsowanie w domu krok po kroku

Wiele osób myśli mylnie, że najlepiej zacząć morsowanie w domu od zimnej kąpieli pod prysznicem. To jest błąd! Prościej jest wejść do wody wypełnionej bardzo zimną wodą niż polewać się nią samodzielnie – to w gruncie rzeczy nie jest takie proste!

Nalej zimną wodę do wanny, możesz opcjonalnie dodać też kilkanaście/kilkadziesiąt kostek lody. Te osoby, które mają taką możliwość, mogą wykąpać się w dużej misce w ogrodzie lub na tarasie. Choć to może wydawać się dziwne, w domu także musisz mieć na sobie czapkę i rękawiczki. Na początek zacznij kąpiel od około dwóch minut raz w tygodniu. Z czasem możesz wydłużać jedną sesję do około 4 minut do 2-3 razy w tygodniu. Po wyjściu z wanny szybko się ubierz i ogrzej. Do tego nie zapomnij o ciepłej herbacie.

blondynka siedzi w wannie tyłem i patrzy przez okno
fot. unsplash

Co zrobić po wyjściu z kąpieli?

Bardzo ważne jest, aby przed taką pielęgnacją w domu skonsultować się z lekarzem. Szczególnie uważać powinny osoby, które mają problemy z sercem. Jeśli już zdecydujesz się po konsultacji na morsowanie w domu, zawsze rób to przy otwartych drzwiach, podczas gdy inni domownicy są w domu i w każdej chwili będą mogli Ci pomóc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here