szczotkowanie biustu
fot. unsplash

Szczotkowanie biustu – na początku brzmi to irracjonalnie i niespotykanie, ale to czynność, która ma sens! Dzięki regularnym masażom sprawisz, że dekolt będzie naprawdę wyglądać imponująco i nie będziesz musiała chować go za grubym swetrem lub golfem. Nie poczujesz się zaskoczona przed wielkim wyjściem czy pierwszą randką. Na czym polega sekret?

Spis Treści

Kto powinien masować piersi szczotką na sucho?

Z całą pewnością ta czynność pielęgnacyjna jest dedykowana wszystkim tym kobietom, które pragną ujędrnić skórę, ale także usprawnić drenaż limfatyczny i pozbyć się niechcianych wyprysków. Ciało po regularnej dawce suchego masażu będzie gładkie i gotowe na dalsze zabiegi, czyli nawilżanie skóry. Jest to dodatkowo o tyle fajne, że taka pielęgnacja w domu nie zajmuje dużo czasu, a po kilku dniach zaczniesz nawet czuć ulgę i przyjemność.

kobieta w turbanie opiera się o wannę, siedząc w niej
fot. unsplash

Szczotkowanie biustu, dekoltu i szyi krok po kroku

Zawsze zaczynaj od lewej strony ciała. Ruch posuwisty od pachy kieruj w stronę piersi ku górze, wykonując takie półokręgi zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Czynność powtórz około 10 razy na każdą pierś. Drugi rodzaj masażu polega na szczotkowaniu od strony brodawki w kierunku szyi. Ponownie wykonaj 10 powtórzeń.

Szczotkowanie szyi jest bardzo proste. Wykonuj ruchy w górę i w dół. Powtórz około 20 razy. Pamiętaj, aby nie wciskać mocno włosia w ciało – w końcu nie zależy Ci na uszkodzeniu delikatnego naskórka. Wiele mówi się także o trzymaniu szczotki pod kątem 45 stopni do powierzchni ciała, ale to wszystko zależy od rodzaju włosia. Z biegiem czasu sama wyczujesz, jaki ruch i ułożenie są dla Ciebie najlepsze. Jeśli chodzi z kolei dekolt, kreśl niezbyt duże koła. Czynność powtarzaj około 20 razy.

kobieta w rozpuszczonych kręconych włosach leży w wannie i opiera o nią głowę z tyłu
fot. unsplash

Nigdy nie masuj mokrej skóry lub takiej, na której znajduje się krem, serum lub balsam. Nie wykonuj także pośpiesznych ruchów, a staraj się skupiać na tym, co robisz. W międzyczasie możesz włączyć ulubioną muzykę i zapalić świeczkę DIY. Celebruj tę chwilę i potraktuj ją jak domowe SPA. Nie zapominaj także o szczotkowaniu na sucho całego ciała oraz szczotkowaniu twarzy. Bezsprzecznie jest to zestaw, który powinna wykonywać każda kobieta po ciężkim dniu.

Przy okazji szczotkowania biustu nie zapominaj o samobadaniu piersi. Nikt lepiej od Ciebie nie zna struktury Twoich piersi, a każda (nawet najmniejsza) zmiana, powinna zmobilizować Cię do odwiedzenia gabinetu lekarskiego. Dbajmy o siebie i nie zapominajmy o profilaktyce! Pielęgnacja ciała jest oczywiście ważna, ale zdrowie jest cenniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here