paznokcie ombre
fot. pexels

Paznokcie ombre cały czas pozostają hitem, jeśli chodzi o modny manicure. Najlepsze jest to, że wcale nie musisz mieć ogromnych umiejętności do tego, aby je wykonać! Mało tego, taki sposób malowania z całą pewnością można zaliczyć do modnych wzorów paznokci, które sprawdzą się w czasie wielu okazji i nie tylko na wielkie wyjście! Oczywiście nie rób niczego na siłę. Jeśli nie czujesz takiego zdobienia, postaw po prostu na biały manicure, manicure nude lub french manicure.

Spis Treści

Paznokcie ombre – czy można wykonać je klasycznymi lakierami?

Teoretycznie tak, ale najlepsze efekty uzyskuje się za pomocą lakieru hybrydowego, ponieważ można precyzyjnie wykonać przejścia między kolorami, a wszystko ponadto utwardzić w lampie. Jeśli natomiast nie jesteś fanką takiej metody, możesz użyć klasycznych lakierów, ale nie ma wówczas całkowitej pewności, że wszystko wyjdzie tak, jakbyś tego oczekiwała.

próbki z kolorowymi lakierami na stole
fot. pexels

Paznokcie ombre – jak je wykonać?

Najpierw należy wybrać metodę, z której skorzysta się w trakcie stylizacji paznokci. Można zrobić to za pomocą pędzelka lub gąbeczki. Wygodniej będzie Ci na początek skorzystać z tej drugiej metody i to właśnie na niej się skupimy, biorąc pod uwagę fakt, że będziemy korzystać z lakierów hybrydowych. Przygotuj sobie dwa kolory, które Twoim zdaniem będą prezentować się najlepiej i możesz zacząć działać. Pamiętaj przy tym, żeby nie wybierać jaskrawych i mocnych kolorów, jeśli w Twojej pracy obowiązuje dress code lub jesteś uczniem i szukasz manicure do szkoły. W tych wspomnianych dwóch sytuacjach zawsze lepiej postawić na klasykę. Jeśli nie wiesz, jak zrobić manicure hybrydowy, spróbuj najpierw skorzystać z pomocy kosmetyczki i podsuń jej pomysł cieniowania, który wpadł Ci w oko.

  1. Nałóż na paznokcie bazę. Utwardź ją w lampie
  2. Pomaluj paznokcie jedną warstwą jasnego lakieru hybrydowego i utwardź w lampie
  3. Wybierz inny kolor lakieru. Miej przygotowaną gąbeczkę (może być taka do nakładania podkładu)
  4. Gąbeczką dotykaj delikatnie drugiego lakieru. Stempluj nią według uznania paznokcie od połowy płytki
  5. Utwardź całość
  6. Nałóż kolejny raz drugą warstwę lakieru za pomocą gąbeczki. Skup się bardziej na końcówce paznokcia, tworząc cieniowanie
  7. Utwardź całość
  8. Nałóż top i na koniec utwardź

Do jakich stylizacji będą pasować cieniowane paznokcie?

Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie kolory wybierzesz. Jeśli będą one stonowane, nie musisz zbytnio zwracać uwagi na swój ubiór. Jeśli natomiast postawiłaś na jaskrawe i kontrastowe kolory, warto wyciszyć resztę stylizacji za pomocą ubioru – idealnie sprawdzi się strój minimalistyczny. Jakie kolory Twoim zdaniem najlepiej pasują do siebie w takiej kombinacji?

różowe tło a na nim rozlany biały lakier
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here