trampki na ślub
fot. pexels

Trampki na ślub cały czas wywołują gorącą dyskusję, jeśli bierze się na tapet temat ślubnych butów. Dla niektórych przyszłych panien młodych jest to nie do przyjęcia i wykracza poza przyjęte zasady savoir-vivre. Innym wręcz przeciwnie brakuje pewnego luzu w czasie ceremonii i do sportowych butów i sukni ślubnej chętnie dołączają czarną ramoneskę. Moglibyśmy zakończyć w tym miejscu, mówiąc, że to wszystko zależy od gustu, ale my chętnie bliżej przyjrzymy się tytułowym trampkom.

Spis Treści

Wygoda ponad wszystko?

Dla wielu kobiet cenniejsze niż męczenie się w niewygodnych butach i zastanawianie się, jak wytrzymać w szpilkach całą noc, jest to, aby czuć się komfortowo. Wydaje się, że szpilki idealnie wpisują się w ten klucz doboru, ale… No właśnie. Czy pasują do każdej sukni ślubnej i dekoracji? Czy w takim razie pan młody także powinien iść do ślubu w trampkach? A czy takie buty pasują bardziej na ślub kościelny czy bardziej na ślub cywilny?

białej szpilki na białej podłodze a obok różowy bukiecik
fot. pexels

Trampki na ślub to obciach czy szczyt odwagi?

Iwona, która na co dzień pracuje w jednym ze stołecznych salonów sukien ślubnych, odpowiedziała na kilka nurtujących nas pytań, rozwiewając niektóre wątpliwości.

Przede wszystkim należy zacząć od kreacji. Jednak nie jest to moment na to, aby rozwodzić się nad tym, jaką suknię ślubną wybrać. Załóżmy, że panna młoda zdecydowała się na klasyczną suknię do ziemi i chce założyć do niej trampki. Wtedy zawsze pytamy ją o to, w jakim klimacie jest wesele. Jeśli będzie to wesele glamour czy wesele w stylu boho, sugerujemy delikatną zmianę obuwia. Proponujemy wówczas czółenka albo eleganckie baleriny. Niekiedy zdarza się też tak, że panny młode zakładają trampki tylko na pierwszy taniec lub na zabawy weselne. Mimo że jest to tylko zmiana na chwilę, także zachęcamy do tego, aby buty pasowały do całej kreacji.

Czy Pan Młody także ma założyć trampki?

Zdania są mocno podzielone. Niektórzy panowie nie chcą robić przykrości swoim ukochanym i także decydują się na to, aby mieć trampki na ślub. Wówczas już cały klimat wesela musi mieć nieco lżejszy charakter. Jest także druga grupa panów, którym ciężko porzucić eleganckie buty na rzecz czegoś o sportowym charakterze. To wszystko jest kwestią mocno indywidualną i ciężko namawiać kogokolwiek na to, aby zakładał trampki i pasował do przyszłej żony, jeśli tego po prostu nie czuje.

brzoskwiniowa suknia ślubna a na jej tle dłoń z czarnymi paznokciami
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here