Rozjaśnianie włosów w domu
fot. Pexels

Rozjaśnianie włosów w domu dla niektórych pań nie jest niczym niebezpiecznym. Mało tego, od wielu lat właśnie w taki sposób dbają o kolor swojej czupryny, ale czy robią to dobrze? Czy w salonie fryzjerzy zrobią to lepiej? Ile jest w tym prawdy? Niestety okazuje się, że samodzielne rozjaśnianie włosów nie ma zbyt wiele wspólnego z prawidłowo wykonanym odbarwianiem lub tzw. ściąganiem koloru.

Spis Treści

Na czym polega rozjaśnianie włosów?

Na wstępie warto podkreślić, że taki zabieg dotyczy nie tylko ciemnych włosów. Rozjaśnione mogą być także włosy blond. Przede wszystkim w takim zabiegu chodzi o to, aby wyjściowy kolor stał się jaśniejszy o kilka tonów. Jednak zanim przejdzie się do wykonywania takich czynności, trzeba ocenić kondycję włosów. Źle wykonany zabieg fryzjerski może doprowadzić do tragedii! Zniszczone włosy po rozjaśnianiu bardzo ciężko doprowadzić do stanu sprzed farbowania.

Rozjaśnianie włosów w domu czy u fryzjera?

Każdy fryzjer powie to samo: jeśli chcesz mieć jaśniejsze włosy, konieczna jest wizyta w profesjonalnym salonie. Tylko wówczas masz pewność, że włosy zostaną rozjaśnione w najmniej inwazyjny sposób i nie będą spalone! Każdy zabieg tego typu wykonywany w domowym zaciszu nie przyniesie takich samych efektów jak ten wykonany w salonie. Zanim jednak zdecydujesz się zmienić drastycznie kolor, zawsze warto sprawdzić, czy w nowym kolorze będziesz się dobrze czuła. W tym celu możesz skorzystać z popularnych ostatnio aplikacji do zmiany koloru włosów lub przymierz peruki w kolorze, który Ci się podoba.

blondynka w rozpuszczonych włosach i okularach przeciwsłonecznych stoi na tle czerwonej ściany
fot. Pexels

Czy można naturalnie rozjaśnić włosy?

Teoretycznie nie zrobisz niczego inwazyjnego w naturalny sposób i musisz o tym pamiętać. Oczywiście możesz nadać świetliste refleksy pasemkom, ale nigdy nie zastąpi to rozjaśniania włosów. Jakich domowe metody są warte przetestowania?

  • promienie słoneczne — nie zaleca się przebywania na słońcu bez ochrony głowy, ale słońce potrafi w naturalny sposób zadbać o świetliste pasemka
  • rumianek — zaparz rumianek i schłodzonym naparem polewaj włosy regularnie
  • cytryna i woda — wyciśnij dwie cytryny do 2 litrów wody i spłukuj mieszanką włosy za każdym razem, gdy je myjesz, z czasem staną się bardziej świetliste. Niektórzy zamiennie korzystają z mycia włosów sodą i octem

Jak dbać o rozjaśnione włosy?

Chyba nikogo to nie zdziwi, że rozjaśniane włosy wymagają specjalnej pielęgnacji, którą (o, dziwo!) w tym przypadku bez problemu wykonasz w domu. Przede wszystkim najważniejsze jest to, jak myć włosy w odpowiedni sposób. Na pewno nie możesz ich szarpać! Szczególnie polecamy metodę OMO. Co jeszcze jest ważne? W pielęgnacji włosów kluczowe jest nawilżanie. Postaw na botoks na włosy, laminowanie włosów w domu i olejowanie włosów. Jak często olejować włosy? To wszystko zależy od kondycji włosów. Wiele pań, które są posiadaczkami rozjaśnionych włosów, wybiera olejowanie włosów na noc, ponieważ jest to bardziej regenerujący zabieg.

blondynka w rozpuszczonych włosach w białym golfie trzyma zielone jabłka
fot. Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here