Pieniądze czy prezent na wesele
fot. Pexels

Pieniądze czy prezent na wesele? Co będzie lepiej wyglądać i co sprawi większą radość zakochanej Młodej Parze? Niestety nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi, która sprawdzi się w każdym przypadku, ponieważ (na szczęście!) różnimy się od siebie i mamy różne oczekiwania wobec siebie, gości i tego, jak chcielibyśmy, żeby wyglądało przyjęcie weselne. Jednak zawsze warto znaleźć plusy i minusy danej rzeczy czy sytuacji.

Spis Treści

Pieniądze na wesele — ile dać?

Warto na samym początku podkreślić, że nie ma ściśle określonych ram, których trzeba przestrzegać, aby dobrze wypaść w oczach Młodych i ich rodziny. Jest tak wiele czynników, od których zależy to, ile dać na ślub, że ciężko je nawet wymieniać, ale warto wypunktować te najistotniejsze:

  • Kim dla Ciebie jest Para Młoda? Jeśli jesteś rodzicem, dziadkiem, rodzeństwem lub świadkiem, przyjęło się, że dajesz więcej niż pozostali goście. Ile dać jako świadek? Minimum do koperty w takim przypadku powinno trafić 500 złotych
  • Idziesz na wesele sam czy z kimś? Mimo że z pozoru wydaje się, że jest to błaha rzecz, w gruncie rzeczy jest to dość istotne. Jeśli pójdziesz sam, dasz mniej niż miałbyś wybrać się z kimś, prawda?
  • Status społeczny. Jeśli jesteś osobą majętną i możesz sobie pozwolić na większy wydatek, Młodzi na pewno będą wdzięczni za taki gest
białe stole weselne i krzesła rozstawione w ogrodzie
fot. Pexels

Plusy pieniędzy w kopercie na weselu

Często goście decydują się na to, aby wręczyć pieniądze, aby uniknąć wpadki, jaką z pewnością byłoby ofiarowanie parze kolejnego czajnika, mikrofalówki lub blendera. Na pewno przed ślubem dotrą do Was informacje na temat tego, czy Młodzi zbierają pieniądze np. na remont mieszkania lub na podróż poślubną. Wówczas w dobrym tonie jest faktycznie sprezentowanie pieniędzy. Warto podkreślić, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby do koperty dołączyć tani prezent ślubny. To może być coś naprawdę drobnego, co Młodym będzie się już kojarzyć z Tobą i ich przyjęciem weselnym.

Prezent na wesele — co dać?

Na szczęście w dzisiejszych czasach Młodzi z reguły przed weselem dzielą się z gośćmi listą prezentów ślubnych, dzięki czemu nie ma mowy o zdublowaniu prezentu. Najczęściej informacja o takim spisie pojawia się już w zaproszeniach ślubnych lub Para Młoda przekazuje ją drogą mailową, lub telefoniczną. Na takiej liście mogą znaleźć się zarówno prezenty religijne jak i te bardziej praktyczne. Poza tym Młodzi dbają o komfort wszystkich gości i w takim spisie są prezenty na każdą kieszeń.

kobieta w białej sukni idzie za rękę z mężczyzną w czarnym garniturze
fot. Pexels

Pieniądze czy prezent na wesele? Co jest lepsze?

Co do samych zasad savoir-vivre odchodzi się od założenia, że bardziej niż pieniądze warto dać prezenty ślubne. W dzisiejszych czasach ta granica mocno się zaciera. Jednak w obu przypadkach nie zapominaj o torebce lub papierze ozdobnym! Jak zapakować prezent? Przede wszystkim powinno być elegancko, schludnie i porządnie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here