tani prezent ślubny
fot. pixabay

Tani prezent ślubny wcale nie musi oznaczać wpadki! Wiele osób właśnie z powodu budżetu rezygnuje z wesela po otrzymaniu zaproszenia ślubnego. Nie chcą pojawić się na uroczystości, wręczając tylko skromny upominek. My możemy Cię zapewnić, że parze młodej zdecydowanie bardziej zależy na Twoim towarzystwie niż na prezencie 😊

Spis Treści

Pieniądze nie są najważniejsze

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie chcesz pojawić się na ślubie bez prezentu (sama także jestem za tym, aby wręczyć parze choćby drobnostkę), ale nie musisz wydawać dużo pieniędzy, jeśli Cię nie stać na wymarzony prezent dla pary. Coraz częściej słyszy się o takich praktykach, że goście, których nie stać w danej chwili na prezent, deklarują np. w czasie życzeń, że resztę prezentu doślą lub wręczą osobiście za kilka dni lub tygodni. Czy to jest według zasad savoir-vivre? Tak naprawdę ciężko stwierdzić, ale chyba lepiej pojawić się na weselu i wspierać bliskie osoby niż rezygnować z przyjęcia z powodu pieniędzy.

Oczywiście spodziewamy się tego, że mogą pojawić się głosy, że o weselu wie się znacznie wcześniej i można odłożyć sobie na tę okazję pieniądze. Tak, to prawda. Jednak dobrze wiemy, że każdego z nas mogą nagle spotkać nieplanowane wydatki i tego typu „ślubne przygotowania” niestety się nie sprawdzą.

para młoda trzyma się pod pachę nie widać ich twarzy
fot. pixabay

Tani prezent ślubny – 10 ciekawych propozycji

Prezenty ślubne nie muszą być drogie, aby skradły serca pary młodej. Mogą to być np. śmieszne prezenty, które nawiązują w jakiś sposób do Waszej relacji i do zdarzeń, o których tylko Wy wiecie. Jedno jest pewne – tradycja wręczania prezentów to piękny zwyczaj i naprawdę warto go pielęgnować i pamiętać o nim w takich sytuacjach. Niektórzy młodzi decydują się także na stworzenie listy prezentów ślubnych, na której najczęściej pojawiają się rzeczy na każdą kieszeń.

  1. Ramka na zdjęcia ślubne. Niby banał, ale zawsze możesz wybrać coś naprawdę oryginalnego
  2. Kubki dla męża i żony. Ostatnimi czasy były bardzo popularne w sieci. Można je spersonalizować
  3. Stojak na wino. Będzie wyglądać pięknie w kuchni!
  4. Walizki. Nowy start! Na pewno sprawdzą się w czasie podróży poślubnej
  5. Wino i zestaw kieliszków. Tego nigdy za dużo!
  6. Piękna pościel. Samemu najczęściej jest szkoda kupić coś takiego
  7. Ręczniki. Wiele osób decyduje się na ten prezent, haftując przy tym inicjały pary młodej
  8. Portfele. Takie same z groskiem na szczęście!
  9. Dużo kuponów LOTTO. Za wszystkie pieniądze, które chciałeś dać w prezencie możesz kupić kupony. Pomyśl tylko, jak bardzo młodzi byliby Ci wdzięczni, gdyby coś wygrali
  10. Kosmetyki. Takie, które wykonywane są ręcznie i nie są testowane na zwierzętach
złączone dłonie pary na tle białej sukni
fot. pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here