perły na ślubie
fot. commons.wikimedia

Perły na ślubie mają oznaczać łzy i smutek. Takimi przesądami żyły nasze babcie. Czy warto nadal wierzyć w te zabobony? Te z nas, które są bardziej nowoczesne i nie boją się stawić czoła tradycji, bez żadnego zastanowienia po nie sięgną i nie będą nawet pochylać się nad tym, że może to wpłynąć na ich ślub lub całe życie. Te jednak panie, które od najmłodszych lat żyły w przekonaniu, że perły przynoszą łzy, zastanowią się kilka razy nad tym, czy ten element pojawi się w ich sukni ślubnej lub biżuterii na ślub.

Spis Treści

Z czym kojarzą się perły?

Abstrahując od wątku ślubnego, perły od zawsze utożsamiano z bogactwem, dobrem luksusowym i prestiżem. To idealny prezent dla żony od męża i sposób na to, aby podkreślić swoją urodę. Jeśli chodzi o historię, starożytni Rzymianie uważali, że perły są symbolem wysokiej pozycji społecznej. Grecy z kolei sądzili, że mają one związek z prawdziwą miłością i niebywałym pięknem. Do dziś są oznaką powodzenia i wysokiego statusu. Ślubne przesądy rządzą się jednak zupełnie innymi prawami…

kolczyki z perłami
fot. pxhere

Perły na ślubie przynoszą nieszczęście?

Na pewno spotkałaś się z tym przesądem. Niejednokrotnie w czasie wyborów sukien ślubnych Weronika, która pracuje w jednym z salonów, słyszała, jak babcia lub mama odradzały pannie młodej kreację z perłami.

Oczywiście starałam się w jakiś sposób załagodzić sytuację i nie wprowadzać zamieszania, ale widziałam często taki obrazek: wniebowzięta panna młoda w sukni ślubnej swoich marzeń i jej mama, która wpada w panikę, bo zauważyła na dekolcie perełki. Staram się wyjaśnić od razu, że to nie są prawdziwe perły, ale to nie przynosi rezultatu. Najbardziej mi wtedy szkoda tej dziewczyny, która dobrze się czuje w kreacji, którą zakłada się w raz życiu, ale gdy widzi minę mamy, to już wie, że musi szukać dalej

Dlaczego perły miałyby przynosić pecha?

Mówi się, że zamknięte są w nich łzy… Gdyby się jednak zastanowić, to można odwrócić ten zabobon w coś pozytywnego! Jeśli łzy są w środku, to są zamknięte, a perły chronią przed tym, aby smutek nie wydostał się na zewnątrz. Szkoda byłoby nie skorzystać z tego elementu, zwłaszcza, że w tym sezonie jest to bardzo popularny dodatek. Biżuteria ślubna do włosów z perłami wygląda bardzo efektownie.

Co zrobić, jeśli najbliżsi nie chcą się zgodzić na perły w kreacji?

Jeśli marzy Ci się wesele glamour i nie wyobrażasz sobie, że mogłoby na nim zabraknąć perełek, spróbuj je przemycić w inny sposób. Możesz je nakleić na winietki lub wkomponować w dekoracje ślubne na stołach. Najważniejsze jednak jest to, abyś nie zapomniała, że to Wasze święto i Wy tego dnia jesteście najważniejsi!

perły w dłoni
fot. pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here