Jak robić porządki w szafie
fot. unsplash

Jak robić porządki w szafie? – na pewno niejednokrotnie zadawałaś sobie to pytanie i nie wiedziałaś, jak się za to wszystko zabrać. Od dziś już nie będziesz mieć takiego problemu, a przed wielkim wyjście nie będziesz wpadać w panikę, ponieważ w Twojej szafie zapanuje ład. Odetchniesz z ulgą i już nigdy więcej nie wypowiesz słów: „Nie mam się w co ubrać”! Takie uczucie odejdzie w zapomnienie.

Spis Treści

Dlaczego porządek w szafie jest ważny?

Wielu psychologów mówi, że bałagan w szafie niestety przekłada się także na problemy w życiu prywatnym. Może także sugerować, że z pewnymi kwestiami dana osoba sobie nie radzi. Dowiesz się także, jakie elementy garderoby są szalenie ważne i na co powinno się szczególnie mocno zwracać uwagę.

ubrania w beżowych i brązowych odcieniach wiszące na wieszaku stojącym na tle białej ściany
fot. unsplash

Jak robić porządki w szafie? 5 sposobów na ład

  1. Uniwersalne spojrzenie – oryginalne kreacje są atrakcyjne i faktycznie mogą prezentować się nieziemsko, ale… nie zapełniaj nimi całej szafy, ponieważ możesz dojść do chwili, gdy nie będziesz umiała ze sobą zestawić na przykład koszuli ze spódnicą, ponieważ nie będziesz miała typowych ubrań basic. Nikt nie mówi, żeby nagle zniknął z Twojej garderoby kolor, ale strój minimalistyczny faktycznie jest łatwiejszy do stylizacji. Na początek warto zacząć od białego t-shirtu, trenczu czy czarnej marynarki oversize
  2. Jak sortować ubrania? – Zasada jest tak naprawdę jedna: podziel ubrania na trzy grupy. Pierwsza grupa to odzież, którą będziesz nosić. Druga grupa to ubrania do chodzenia po domu. Natomiast do trzeciej grupy należy zaliczyć rzeczy, które możesz komuś oddać – pamiętaj, aby nie były one zniszczone.
  3. Zasada pór roku – mówi się, że jeśli danej rzeczy nie założyło się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, już się po nią nie sięgnie.
  4. Zdrowy minimalizm – ostatnio wiele mówi się o ochronie środowiska i zaprzestaniu rozwijania konsumpcyjnego stylu życia. Taka okazja jak sprzątanie szafy daje możliwość, aby rozliczyć się z nienoszonymi ubraniami i dodać pewnej świeżości i przestrzeni, które powinny być w każdej garderobie. Lepiej mieć jedną małą czarną sukienkę, czarną ramoneskę lub białą damską koszulę (to taki must-have w szafie) niż kilkanaście innych, do których nie jesteś całkowicie przekonana.
  5. Jakość – Postaraj się mieć w swojej szafie jedną lub dwie rzeczy, których jakość powala na kolana i można dobrać do nich nieco tańsze dodatki, co razem sprawi, że strój będzie wyglądać z klasą. Na co można wydać więcej pieniędzy? Na porządne buty, kaszmirowy sweter czy jedwabną bluzkę. Najlepiej takich rzeczy szukać w czasie wyprzedaży, ale dobrym miejscem do znajdowania perełek są także lumpeksy. Odzież używana potrafi być w takich miejscach bardzo zadbana i wyglądać jak ze sklepu.
białe, szare i czarne ubrania powieszone na wieszakach w szafie
fot. unsplash

A Ty wiesz, jak robić porządki w szafie? Masz swój sprawdzony sposób?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here