wystrój sali weselnej
fot. pxfuel

Wystrój sali weselnej wcale nie musi pochłonąć dużo pieniędzy. W dzisiejszych czasach wiele rzeczy się wypożycza, a nie kupuje – bo co potem zrobić z wazonami lub balonami ślubnymi? 😝 W czasie ślubnych przygotowań istotne jest to, aby wszystkie najważniejsze rzeczy sobie zapisać, wtedy nic Wam nie umknie. Najlepiej znaleźć wspólny mianownik dla Waszego wesela i według tego klucza dobierać dodatki, suknię ślubną, zaproszenia ślubne i dekoracje ślubne.

Spis Treści

Wystrój sali weselnej – kilka przydatnych rad

Oczywiście wiele zależy także od tego, w jakim miejscu ma odbyć się przyjęcie weselne. Ciężko zorganizować np. wesele glamour w karczmie – pamiętajcie już o tym na etapie wyboru sali. Co w takim razie jest ważne?

  • Kwiaty na ślub. – używajcie tych sezonowych. Jeśli ktoś będzie Wam proponować sztuczne bukiety, grzecznie odmówcie
  • Wspólna pasja jako motyw przewodni. Jest coś, co Was połączyło? Wykorzystajcie to w czasie urządzania sali weselnej. Niech dekoracje ślubne będą miały z tym związek. Często pary decydują się na elementy związane z podróżami, tańcem lub fotografią
  • Nic na siłę! Jeśli Wasze przyjęcie weselne ma odbyć się w eleganckim hotelu, nie musicie dokładać do dekoracji zbyt wielu rzeczy. Obecnie tego typu miejsca są przystrajane tak, aby potencjalne pary nie musiały jeszcze zastanawiać się nad tym, jaki powinien być wystrój sali weselnej. Im mniej, tym lepiej!
  • Kolory. Musicie pamiętać, że Wasz ślub jest najprawdopodobniej najważniejszym wydarzeniem w życiu. Jeśli decydujecie się na jeden kolor, spróbujcie użyć go w kilku odcieniach. Całość dzięki temu zabiegowi będzie wyglądać naprawdę bardzo korzystnie
  • Elementy na stole. Nie rozrzucajcie kamyczków, piórek, kryształków czy płatek róż – to wygląda ładnie tylko na stołach, które nie są zastawione. W momencie, gdy pojawi się zastawa i potrawy, to będzie wyglądać niedbale – a takiego efektu chyba nie chcecie osiągnąć
elegancki wystrój sali
fot. pxfuel

Wystrój sali weselnej – jaki styl wybrać?

Temat rzeka to za mało powiedziane, aby opisać to, w jakich stylach nowożeńcy dekorują sale weselne, ale można zebrać to w trzy grupy, które pojawiają się najczęściej.

Elegancko

Śmiało można powiedzieć, że jest to styl, któremu jest najbliżej do wesela glamour. Czym się charakteryzuje? Jasne krzesła, okrągłe stoły, kwiaty na ślub powinny być jasne i najczęściej w odcieniu bukietu panny młodej. Do tego eleganckie świece, jasne serwetki i winietki, które podkreślą charakter przyjęcia.

Rustykalnie

Tak, dobrze Ci się kojarzy to z weselem w stylu boho. Dekoracje ślubne, które pomogą zbudować klimat, to: drewno, naturalne materiały, kwiaty (często polne, dzikie), koronki lub sznurki. Całość ma przywołać na myśl coś, co jest przytulne, ciepłe i swojskie, ale wszystko udekorowane ze smakiem.

Na bogato

Jeśli lubicie przepych, trafiliście w idealne miejsce do tego, aby dać upust swojej fantazji, ale w granicach rozsądku 😁 Sala balowa, która ma strojne ściany i sufity już jest sama w sobie dość mocno określona. Jeśli więc chcecie dodać coś od siebie, musicie to miejsce zorganizować sobie na stołach. Tam możecie umieścić strojne kwiaty, duże świeczniki, złote serwety lub winietki, które rzucają się w oczy.

kolorowe kwiaty na stołach na weselu
fot. pxfuel

Jaki wystrój sali weselnej podoba Wam się najbardziej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here