prezent z zieloną kokardą
fot. publicdomainpictures

Co kupić na imieniny? Odpowiedzi oczywiście jest cała masa a wszystko zależy od tego, czy obdarowana osoba jest nam bliska, czy to np. ktoś z pracy. Najlepiej jest postępować według zasad savoir-vivre, które jasno mówią o tym, jak się zachować w takiej sytuacji.

Spis Treści

Co jest ważniejsze: urodziny, a może imieniny?

W niektórych regionach Polski znacznie częściej obchodzi się wspomniane na początku imieniny, a wyklucza zupełnie świętowanie kolejnych urodzin. Są tacy, którzy uważają wręcz, że to, jakie imię masz, jest cenniejsze od tego, jakiego dnia przyszedłeś na świat. Do jakiego grona Ty się zaliczasz? Co wolisz świętować?

co kupić na imieniny
fot. pxfuel

Co kupić na imieniny?

Można podzielić to na kilka kategorii, biorąc pod uwagę na przykład to, co wcześniej wspomnieliśmy, ale także to, jakim budżetem dysponujesz. Jeśli to ma być prezent do 20 złotych, masz kilka ciekawych opcji do wykorzystania.

  • Coś wykonanego własnoręcznie. Brzmi być może banalnie, ale pokazuje Twoje ogromne zaangażowanie. Możesz postawić na mydło DIY, świeczkę DIY, breloczek do kluczy DIY albo ręcznie malowane kubki
  • Sprawdzone strzały. Możesz kupić komuś kalendarz na zbliżający się rok, ciekawą ramkę na zdjęcie, książkę, świeczkę o oryginalnym zapachu lub… kwiaty!

Jeśli wiesz, że możesz sobie pozwolić na nieco więcej, masz spore pole do popisu. Zacznijmy najpierw od tego, co możesz dać komuś, kogo znasz. Być może będzie to prezent dla żony? Wówczas możesz skusić się na zakup seksownej bielizny, biżuterii boho, idealnych perfum dla kobiety, które będą pachnieć luksusem lub postawić na porządny zegarek.

Są też i tacy, którzy nie boją się kupować bliskim osobom części garderoby. Kaszmirowy sweter wydaje się być bardzo dobrym prezentem, ponieważ samemu ciężko kupić sobie coś tak drogiego, bo zawsze jest szkoda pieniędzy… Znany scenariusz, prawda? Jeśli lubisz, gdy ponosi Cię fantazja, zaryzykuj i kup ukochanej małą czarną sukienkę jakiejś dobrej marki.

No dobrze, ale co z osobami, które nie są nam aż tak bliskie, ale możemy sobie pozwolić na to, aby kupić im nieco droższy prezent? Warto postawić na klasykę i nie wychylać się, aby nie urazić solenizanta. Postaw na elegancki dodatek – poszetkę z inicjałami, spinki do mankietów, biografię człowieka, który odniósł sukces, voucher na elegancją kolację czy bilet do teatru.

biały prezent
fot. flickr

Już chyba wiesz, co kupić na imieniny

A Ty co lubisz dostawać najbardziej? Być może są to niematerialne prezenty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here