Dlaczego warto używać filtrów przeciwsłonecznych
fot. Pexels

Dlaczego warto używać filtrów przeciwsłonecznych? Jeśli chcesz cieszyć się długo ze zdrowej skóry i nie musieć przejmować się tym, że zbyt szybko na twarzy pojawią się zmarszczki, jesteś w dobrym miejscu. Wyjaśnimy Ci, dlaczego warto wdrożyć codzienne stosowanie kremów z filtrem nie tylko latem.

Spis Treści

Czym są kremy z filtrem?

Zacznijmy od tego, że ich stosowanie powinno być dla każdego czymś tak oczywistym jak picie wody. Kremy z filtrem chronią przed szkodliwym promieniowaniem, a to dociera do ziemi przez cały rok, dlatego najlepszą decyzją, jaka możesz podjąć, jest korzystanie z SPF przez 12 miesięcy. Kremy z filtrem mineralne w głównej mierze odpowiadają za odbijanie promieni UVA i UVB. Z kolei kremy z filtrem chemiczne działają w taki sposób, że pochłaniają promienie, ale przekształcają je w ciepło, które nie prowadzi do skutków ubocznych.

Co oznacza numer przy SPF?

Ostatnio w mediach wiele mówi się o tym, jak ważna jest odpowiednia ochrona skóry. Nie tylko wspomina się o pielęgnacji twarzy, ale także całego ciała. Jeśli chodzi o same liczby przy SPF, oznaczają one to, ile czasu możemy przebywać na słońcu po nałożeniu danego kremu ochronnego. Zakłada się, że osoby o jasnej karnacji już po 20 minutach będą cierpieć z powodu poparzenia słonecznego. Korzystając z kremu z SPF, wydłuża się ten czas ekspozycji na słońce o tyle, ile wynosi liczba przy SPF. Dla przykładu:

Jeśli skorzystasz z kremu SPF 10 i masz jasną karnację, Twój czas przebywania na słońcu wydłuża się o ponad 3 godziny. Jak to obliczyć? Mnożysz 20 minut, które możesz przebywać na słońcu razy liczbę 10, który znajduje się przy SPF. To daje wynik 200, który dzielisz przez 60 minut.

Wyjątki: Oczywiście w praktyce to wygląda nieco inaczej, ponieważ wiele zależy od tego, czy np. zażywasz kąpieli w słonej wodzie, wycierasz się ręcznikiem czy krem ściera się razem ze spływającym potem. Dlatego tak ważne jest to, aby aplikować ponownie kosmetyk.

kobieta w białym szlafroku trzyma krem
fot. Pexels

Dlaczego warto używać filtrów przeciwsłonecznych?

Korzyści jest wiele, ale przede wszystkim dzięki wysokiej ochronie kremami z filtrem SPF dbasz o zmniejszenie ryzyka wystąpienia nowotworu skóry. Ponadto opóźniasz proces starzenia się skóry. Czy naprawdę trzeba jeszcze kogoś zapewniać o tym, że taki kosmetyk powinien znaleźć się w kosmetyczce każdego? Niech wzorem godnym naśladowania będą Koreanki. Od najmłodszych lat stosują takie kremy, a na starość mogą pochwalić się idealnie gładką cerą bez widocznych zmarszczek.

zbliżenie na twarz kobiety w białym turbanie i białym szlafroku
fot. Pexels

Co zamiast opalania na słońcu?

Jeśli nie lubisz bladej skóry i lepiej czujesz się delikatnie muśnięta słońcem, ale nie chcesz narażać się na szkodliwe promieniowanie, sięgnij po opalanie natryskowe. Dobrym wyjściem jest także użycie samoopalacza w kremie lub piance. Tym samym nie szkodzisz skórze i możesz cieszyć się piękną „opalenizną”. Zawsze przed aplikacją wykonaj peeling solny lub domowy peeling cukrowy. Na koniec nie zapomnij o nawilżaniu skóry. Pielęgnacja ciała jest szalenie ważna każdego dnia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here