Co kupić na rocznicę ślubu?
fot. Pixabay

Co kupić na rocznicę ślubu? Co sprezentować parze, która świętuje kolejny rok udanego małżeństwa? Wszystko zależy od tego, który jubileusz obchodzą zakochani i kim dla Ciebie jest para, którą chcesz obdarować. Oczywiście nie zapominaj, aby wziąć pod uwagę budżet. W Internecie aż roi się od propozycji, ale my dla Ciebie wybraliśmy dziesięć najlepszych. Na pewno znajdziesz coś na własną kieszeń!

Spis Treści

Dawać prezent na rocznicę ślubu czy nie?

Odpowiedź wydaje się prosta, choć nie do końca taka jest. Jeśli chcesz sprezentować coś parze, ale wiesz, że ona nie będzie w stanie odwdzięczyć się tym samym, według zasad savoir-vivre lepiej nie wprowadzać obdarowanych osób w zakłopotanie. Dlatego w tym przypadku bezpiecznym prezentem będą rzeczy wykonane samodzielnie. Można zrobić ręcznie malowane kubki, mydło DIY lub świeczkę DIY. Para na pewno doceni ten gest i nie poczuje się zobowiązana, a to bardzo ważne, ponieważ w takich sytuacjach liczy się komfort obu stron. Możesz natomiast zaszaleć, jeśli chodzi o wybór prezentowej torebki lub pergaminu. Swoją drogą… Wiesz, jak zapakować prezent, aby robił wrażenie?

Który ślub się liczy?

To pytanie często pojawia się w sieci. Internauci zastanawiają się nad tym, czy ślub kościelny jest ważniejszy od ślubu cywilnego. To kwestia mocno indywidualna, ale nie widzimy przeszkód w tym, aby świętować rocznice niezależnie od tego, jaki charakter miała ceremonia.

uśmiechnięta brunetka w rozpuszczonych włosach trzyma bukiet kwiatów
fot. Pixabay

Co kupić na rocznicę ślubu?

Jeśli jesteś dzieckiem pary, która obchodzi właśnie kolejną rocznicę ślubu, masz naprawdę duże pole do popisu. Dzieciom pozwala się na więcej, nawet w kontekście wyboru prezentu. Można poeksperymentować i zaszaleć… Rodzice nie powinni się pogniewać, prawda?

  1. Romantyczna kolacja – zabiegani rodzice, których pochłonęła proza życia, nie mają czasu na rozrywkę, dlatego trzeba im ją zapewnić! Zorganizujcie im wielkie wyjście! Sposób na randkę rodem z komedii romantycznych, czyż nie?
  2. Szalone decyzje! – możecie zaryzykować i zafundować rodzicom tatuaże dla par. Kto wie? Może o nich marzyli, ale wstydzili się powiedzieć?
  3. Obraz z dedykacją – często dzieci składają się także na piękny obraz, który artysta tworzy na podstawie wspólnych zdjęć pary
  4. Karnet do kina lub teatru – to poniekąd łączy się z pierwszym prezentem, ale kto powiedział, że jednego roku nie możesz zorganizować rodzicom na rocznicę randki, aby za kilka lat dać taki karnet?
  5. Album ze zdjęciami – dziś większość zdjęć przechowuje się w telefonach. Jeśli Wasi rodzice są sentymentalni, wydrukujcie ich wspólne zdjęcia i włóżcie do albumu
wystająca ręka z płotu, która trzyma czerwone i żółte kwiatki
fot. Pixabay

Co na rocznicę ślubu od znajomych?

Nieco więcej problemu może przysporzyć prezent od przyjaciół. Najczęściej grupa składa się na jakiś upominek. Co wybrać?

  1. Tort DIY – jeśli masz zdolności cukiernicze, śmiało możesz wykonać jakiś pyszny tort lub ciasto
  2. Spersonalizowane kartki z życzeniamiżyczenia na rocznicę ślubu to zawsze miły gest! Kartkę możesz wykonać samodzielnie, a w środku nie tylko napisać kilka słów od siebie, ale także dodać jakieś cytaty o życiu lub cytaty o miłości
  3. Trunki wysokoprocentowe – być może to bardziej prezent dla panów, ale przyznacie sami, że to zawsze się sprawdza 😉
  4. Książki – coś dla tych, którzy kochają czytać i robią to wspólnie, leżąc wieczorem pod kocem
  5. Bilet na koncert – Jeśli wiecie, jakiej muzyki słucha para, możecie się złożyć dla niej na wspólny prezent. Bilet na wydarzenie kulturalne wydaje się zawsze trafionym pomysłem

A na koniec mały test – znasz wszystkie nazwy rocznic ślubu? My mieliśmy z tym ogromny problem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here