Kto kupuje prezent na walentynki
fot. pixabay

Kto kupuje prezent na walentynki? Na pewno nie wszyscy jeszcze wiedzą, że walentynki nie są świętem tylko pań. Panowie także tego dnia powinni zostać docenieni! Dlaczego tylko jedna osoba miałaby się starać i pokazywać, że jej zależy? To dzień, w którym świętuje się miłość. Można pójść jeszcze krok dalej i kupić drobnostkę nie tylko chłopakowi lub dziewczynie, ale także mamie lub tacie. Dlaczego nie sprawić im przyjemności? Mogą to być na przykład śmieszne prezenty, które wywołają uśmiech na twarzy.

Spis Treści

Walentynki – święto zakochanych

Święto przypada na 14 lutego i jest dniem, w którym celebruje się wszystko związane z miłością. Tego dnia dziękujesz najbliższym, ukochanym osobom za to, że są i możesz je kochać i być kochanym. Nazwa tego święta pochodzi od świętego Walentego, który dziś jest patronem zakochanym. Z kim był kojarzony w przeszłości?

Jedne źródła mówią o tym, że był biskupem rzymskiego miasta Terni, a drugie są przekonane, że był po prostu księdzem. W jeszcze innych miejscach czytamy, że walczył w imię chrześcijan, za co został zabity. Tuż przed śmiercią miał napisać list do ukochanej i podpisać go „Twój Walenty”. Jak widać, jest wiele historii na temat tego kim był naprawdę. Co do jednego historycy są zgodni. Wszyscy wskazują, że Walenty zmarł 14 lutego 269 roku (wigilia starożytnych Luperkaliów). Dzień ten uznano za święty w 496 roku, a sam Walenty został jego patronem. Popularność tego święta jednak bardzo mocno wzrosła w XX i XXI wieku. Najmocniej świętuje się w Stanach Zjednoczonych.

serce ułożone z kartek papieru książki
fot. pixabay

Kto kupuje prezent na walentynki?

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, nie ma takiej zasady, według której ktoś powinien dostać prezent, a komuś on się absolutnie nie należy. Jeśli bierzemy pod uwagę związek, to obie osoby zasługują na docenienie i gest pełen miłości. Przyjęło się, że kobiecie jest łatwiej coś ofiarować. Nie jest to prawda! Pamiętajcie, że podarunek nie musi być drogi. Tani prezent na walentynki może być lepszy od tego, na który wydałbyś połowę pensji. Możesz kupić piękny prezent do 20 złotych, który Twoja połówka zapamięta do końca życia, ponieważ będzie jej się kojarzyć z Tobą.

Czym powinieneś się w takim razie kierować? Oczywiście Ty znasz swoją połówkę najlepiej na świecie. Dobrze wiesz, co lubi i jakie są jej skryte marzenia. Możesz spełnić te, na które nigdy by się sama nie odważyła? Wiedz, że Walentynki to także cudowna okazja do tego, aby zrobić coś naprawdę wyjątkowego! Może to czas na oświadczyny w domu? Prezent dla romantyczki wprost idealny, prawda? 🙂

My polecamy także prezenty, które nie są kupione a wykonane samodzielnie. Co zrobić samemu na walentynki? Lista jest naprawdę długa! Mogą to być ręcznie malowane kubki, ale wiele osób robi także mydło DIY, świeczkę DIY lub peeling kawowy. Możesz także dać swojej ukochanej osobie… swój cenny czas. Brzmi być może dość abstrakcyjnie, ale nie ma nic piękniejszego niż spędzenie całego dnia w towarzystwie najdroższej osoby, oglądając na przykład wzruszające filmy.

kubek w kształcie serca z gorącą kawą włożony do śniegu
fot. pixabay

Czego na pewno nie polecamy? Nie kupuj prezentu dla żony, który ma związek z czymś praktycznym. Zdradzimy Ci w sekrecie, że większość kobiet tego nie lubi. Oczywiście są wyjątki! Jeśli szukasz z kolei oryginalnego prezentu dla mężczyzny, nie kombinuj zbyt mocno. Romantyczna kolacja, dobre drinki i Ty w seksownej bieliźnie – to rozwiązanie idealne 😉 Co jeszcze jest ważne? Nie oczekuj niemożliwego, ponieważ życie nie wygląda jak komedie romantyczne. Pamiętaj o tym.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/e-warsaw.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here