Wesele bez dzieci
fot. Pexels

Wesele bez dzieci dla wielu jest gwarancją dobrej zabawy, ale czy wypada na uroczystość zaprosić gości bez ich pociech? Jak to zrobić, aby nikogo nie urazić? Temat jest bardzo delikatny i łatwo może dojść do niezręcznej sytuacji, dlatego do tego zdarzenia trzeba się odpowiednio przygotować. A może przekonasz się jednak do zaproszenia maluchów na ślub i wesele? Kto wie?

Spis Treści

Wesele bez dzieci – plusy

Coraz częściej pojawiają się w sieci historie ludzi, którzy zwierzają się z tego, że gdyby mogli cofnąć czas, to w życiu nie zaprosiliby dzieci na wesele. W ich odczuciu maluchy przeszkadzają. Chcą brać czynny udział w zabawach weselnych czy w pierwszym tańcu, a to Młodym już niekoniecznie się podoba. Najprościej rzecz ujmując, im się nudzi, a dorośli czują się poszkodowani, ponieważ dzieci oczekują ciągłego zainteresowania i kółko się zamyka. Rodzice, którzy przychodzą z maluchami, także nie mogą bawić się tak, jakby tego chcieli. Wielu rodziców wielkie wyjście bez nich odbiera jako sposób na randkę, w końcu taki czas nie zdarza się zbyt często, prawda? Choć wesela bez dzieci odbywają się coraz częściej, nie do końca podoba się to wszystkim gościom. Nie umieją pogodzić się z takimi nowoczesnymi rozwiązaniami.

panna młoda w białej sukni w otoczeniu odświętnie ubranych dzieci
fot. Pexels

Wesele bez dzieci – minusy

Poza tym, że rodzice mogą tęsknić, to na pewno dzieci dodają każdemu rodzinnemu spotkaniu pewnej świeżości i energii. Ich śmiech jest zaraźliwy i choć może zdarzyć się, że maluchy mogą przeszkadzać, to finalnie i tak każdy chce z nimi tańczyć, prawda? Jeśli już zgodzicie się na dzieci na weselu, nie zapomnijcie o nich, wypełniając zaproszenia ślubne i winietki. W czasie ślubnych przygotowań, gdy zastanawiacie się nad tym, jak usadzić gości weselnych, nie zapomnijcie, żeby najmniejsze dzieci siedziały z rodzicami, a te starsze mogą usiąść razem przy stworzonym dla nich stole. Poczują się wtedy bardzo wyjątkowo!

Jak zaprosić gości bez dzieci na wesele?

Jeśli natomiast jesteście pewni, że na Waszym wesele nie będzie dzieci, powinniście o tym poinformować odpowiednio wcześnie rodziców, aby mogli sobie zaplanować ten dzień. Wytłumaczcie delikatnie, jak macie oczekiwania wobec siebie i gości, a przy okazji poproście, aby nie traktowali tego osobiście. Miłym gestem w stronę maluchów będzie sprezentowanie im podziękowań dla gości. Drobnostka na pewno poprawi im humor 🙂

dziewczynka w białej sukni a za nią stoi kobieta w białej kreacji i trzyma dziecko na tle sadu
fot. Pexels

Byliście kiedyś na weselu bez dzieci?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here