ślub w grudniu
fot. Pexels

Ślub w grudniu może wyglądać bardzo bajkowo i niepowtarzalnie. Wiedzieć jednak należy, że wydarzenie, które odbędzie się w zimowym anturażu, ma także swoje minusy. Najlepiej odpowiednio wcześnie zabrać się do planowania, aby wybrać najlepszą porę roku, która sprawi, że ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy!

Spis Treści

Ślub w grudniu – plusy

Wydaje się, że jest ich więcej niż minusów! Zacznijmy od tego, że zima sama w sobie jest tak magicznym czasem, że aż chce się dookoła niej tworzyć jakąś bajkową i miłosną opowieść. Wiele par młodych świadomie decyduje się na to, aby wystrój sali weselnej czy ślubne dekoracje kościoła miały związek z Bożym Narodzeniem. Stroiki bożonarodzeniowe będą pięknie prezentować się na stołach okraszone ciepłem świec i śniegiem, który pada za oknem.

Kolejny plusem, z którego ucieszy się portfel Młodych, to fakt, że przyjęcia weselne, które odbywają się w okresie zimowym, są zdecydowanie tańsze. Do tego jest zdecydowanie bogatsza oferta sal weselnych. Przy okazji wspomnieć należy także o sesjach fotograficznych, które w śnieżnym anturażu będą wyglądać jeszcze piękniej.

A podróż poślubna, w którą wybierzecie się tuż po ślubie, będzie smakować jeszcze bardziej, gdy do ciepłych krajów wyruszycie z zimnej Polski. A co ze ślubnymi przesądami? Czy są takie, które mówią, że ślub w grudniu przynosi pecha? Bynajmniej! Zwłaszcza że w grudniu mamy literkę „R”, a jak wiemy, ta powinna się znaleźć w nazwie miesiąca, w którym zakochani biorą ślub 😉

mężczyzna niesie kobietę w sukni ślubnej na rękach po górach
fot. Pexels

Ślub w grudniu – minusy

Najbardziej oczywistym minusem jest pogoda. Zima nie sprzyja ślubom w plenerze i należy o tym pamiętać. Do tego dochodzi mniejszy dostęp do kwiatów na ślub. To, co jest w maju, nie zawsze będzie w grudniu w kwiaciarniach. Trzeba także dokładnie przemyśleć dobór sukni ślubnej i welonu. Chyba nie chcesz wyjść z samochodu do ślubu i przez krótki odcinek ubrudzić i zmoczyć od śniegu całą kreację? W czasie ślubnych przygotowań ten element także trzeba wziąć pod uwagę! Ponadto zima nie sprzyja organizowaniu wesela w stylu boho. Zdecydowanie lepiej prezentuje się wesele glamour.

kobieta w białej sukni opiera się o balustradę na schodach
fot. Pexels

Jak się ubrać na zimowy ślub?

Co założyć na wesele i ślub, które odbywają się w grudniu? Na pewno do kościoła czy do urzędu stanu cywilnego panna młoda powinna mieć zarzucone coś na ramiona. Może to być elegancki płaszcz lub krótki kożuszek. To musi być coś, co będzie dobrze prezentować się na zdjęciach, które będą wykonywać goście i fotograf. Zapomnij o ramonesce na wesele, ponieważ nie wygląda to z klasą. Według zasad savoir-vivre panna młoda nie może sobie na coś takiego pozwolić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here