jak się ubrać do teatru
fot. pixabay

Jak się ubrać do teatru, aby wyglądać elegancko, ale zarazem czuć się swobodnie? Choć w dzisiejszych czasach nie ma ściśle określonego dress codu, to jednak panuje niepisana zasada, według której w miejscach takich jak teatr czy opera powinno się wyglądać inaczej niż na co dzień. Co w takim razie założyć na wielkie wyjście?

Spis Treści

Teatr – wielka sprawa!

Oczywiście nie ma specjalnego regulaminu, który ściśle określa to, jak masz się ubrać. Nikt Cię przecież nie wyprosi z teatru, gdy przyjdziesz w luźnej bluzce z napisami i sportowych butach. Aczkolwiek możesz spotkać się z niezbyt przychylnymi spojrzeniami osób, które tak samo jak Ty przyszły na sztukę.

kurtyna w teatrze i czerwone krzesełka
fot. pixabay

Jak się ubrać do teatru?

Przede wszystkim postaw na klasyczny styl ubierania. Takie ubrania basic zawsze się obronią i nie oznaczają wcale, że musi to być coś, co spotkasz na co drugiej kobiecie. Bynajmniej! Możesz postawić na popularny ostatnimi czasy paryski styl, co oznacza tyle, że możesz przełamywać pewne zasady poszczególnymi elementami. Jak to można interpretować? Zamiast sukni wieczorowej, spróbuj założyć damski garnitur lub małą czarną sukienkę, na którą zarzucisz w nonszalancki sposób czarną marynarkę oversize. Oczywiście zawsze sprawdzi się także biała damska koszula, która razem z cygaretkami i szpilkami stworzy cudowną całość. Jeśli chodzi natomiast o odzienie wierzchnie, zawsze obroni się trencz, który jest must-have w szafie. Dlaczego? Można go nosić zarówno na sportowo jak i do eleganckich stylizacji. Ponadto nie zapominajmy o ubraniu dostosowanym do wieku – niby to detal, ale jakże ważny.

Czego nie zakładać?

Przede wszystkim zwrócilibyśmy uwagę na to, aby nie zakładać sportowych ubrań do teatru. Dres czy luźne dżinsy raczej nie pasują do tego miejsca. Jest wiele okazji, na które te części garderoby sprawdzą się idealnie. Zrezygnuj także z krzykliwym kolorów, które nie będą wpisywać się w dress code. Strój minimalistyczny zawsze się obroni! Nie szukaj także wymówek przed tym, aby nie iść do teatru, tłumacząc się tym, że nie masz pieniędzy na drogą sukienkę. W tym miejscu warto wspomnieć, że w sklepach z odzieżą używaną możesz znaleźć takie kreacje, których nie powstydziłyby się bogatsze koleżanki.

trzy baletnice na scenie czarno-białe zdjęcie
fot. pixabay

Jak się umalować do teatru?

Przyjęło się, że elegancki makijaż to taki, w którym jest mocno podkreślone oko, być może nawet smokey eyes, ale wtedy akcent na usta nie może być aż tak mocny. Drugą propozycją jest makijaż wieczorowy z czerwoną szminką i mocno wytuszowanymi rzęsami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here