Jakie buty wybrać do sukni ślubnej
fot. pixabay

Jakie buty wybrać do sukni ślubnej? Na pewno w głowie każdej panny młodej to pytanie pojawiało się setki razy. Czym się kierować? Na co zwracać uwagę? Może i brzmi to jak banał, ale najważniejsze jest to, żeby buty były wygodne. W końcu to właśnie w nich musisz wiele godzin tańczyć! Na pewno nie decyduj się na szpilki, jeśli do tej pory ani razu nie miałaś ich na sobie. Wesele nie jest dobrym momentem na testowanie niesprawdzonych butów.

Spis Treści

Kiedy kupić buty do ślubu?

W czasie ślubnych przygotowań powinien być także czas na to, aby zabrać się za wybieranie butów do ślubu. Każda panna młoda powinna czuć taki komfort, że w każdej chwili może jeszcze oddać buty lub kupić zupełnie nowe, dlatego daj sobie zapas kilku miesięcy na to.

Jakie buty wybrać do sukni ślubnej — płaskie czy szpilki?

To pytanie zadaje każda panna młoda, której partner jest równego wzrostu co ona lub odrobinę niższy. Agnieszka z salonu sukien ślubnych w Warszawie zauważyła pewną zależność:

Każdego dnia spotykam się z kobietami, które wybierają swoją wymarzoną suknię ślubną. Dbają o każdy detal i długie godziny spędzają na przeglądaniu zdjęć i mierzeniu. Jeśli chodzi o buty, to najczęściej panie wybierają buty na średnim obcasie, dzięki czemu sylwetka od razu się prostuje i wygląda bardziej dostojnie. Bardzo rzadko kobiety wybierają ekstremalnie wysokie szpilki. Coraz większą popularnością cieszą się natomiast trampki na ślub, które genialnie sprawdzą się w czasie ślubu w plenerze. Jednakże należy pamiętać, że nie każdemu taka ślubna stylizacja przypadnie do gustu

zbliżenie na nogi kobiety w białej sukni ślubnej i różowych trampkach, obok której stoi mężczyzna w czarnym garniturze i ma także czarne trampki
fot. pixabay

Ważne jest także to, aby szczerze przed samą sobą odpowiedzieć, czy całonocne chodzenie i tańczenie (w końcu mówimy o weselu, pierwszym tańcu zabawach weselnych!) w butach na wysokim obcasie, jest wyczynem czy czymś naturalnym, co nie sprawi w ogóle żadnych trudności. Niestety nie ma uniwersalnych prawd na temat tego, jak wytrzymać w szpilkach całą noc. Najlepiej chodzić w ślubnych butach np. po mieszkaniu, aby sprawdzić wygodę szpilek. Jeśli coś Cię obetrze lub będzie Ci niewygodnie, zawsze masz okazję, aby zareagować.

łososiowe buty na bardzo wysokim obcasie leżą na jasnej podłodze
fot. pixabay

Ślubne buty uzależnione od typu wesela

Logiczne, że nie założysz trampek na wesele w stylu boho lub wesele glamour, ponieważ nie będzie to pasować do ogólnej koncepcji przyjęcia. Jeśli sama nie jesteś w stanie wybrać wśród setek opinii w Internecie, na temat tego, które buty są dobre, możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów. Oni zadbają o każdy najmniejszy szczegół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here