świadkowie na ślubie
fot. pixabay

Świadkowie na ślubie są równie ważni jak chrzestni i rodzice Pary Młodej. Można śmiało powiedzieć, że bez nich nie odbyłby się ślub. Co należy do ich obowiązków? Najczęściej na to „stanowisko” wybiera się najbliższą rodzinę lub przyjaciół. Muszą to być osoby zaufane, którym będziesz w np. zwierzyć z obaw związanych np. ze ślubnymi przygotowaniami lub zakupem sukni ślubnej.

Spis Treści

Świadkowie na ślub

Do ich zadań nie należy tylko zaplanowanie wieczoru panieńskiego, wieczoru kawalerskiego i czynny udział w zabawach weselnych. Chodzi przede wszystkim o wsparcie. W czasie przyjęcia weselnego świadkowie są także niezbędni. Kto, jak nie świadkowa, pomoże Pannie Młodej w podróży do toalety? Kto poda chusteczkę wzruszonej Młodej? Nikt inny lepiej niż świadek nie zadba o alkohol na stołach gości. Stworzenie koszyka ratunkowego to także zadanie, które powinna wykonać świadkowa w towarzystwie Panny Młodej. Gdy przyjdzie taka potrzeba, do zadania świadków należeć będzie pomoc w stworzeniu dekoracji ślubnych i dekorowaniu kościoła. Dobrze byłoby także nie zapomnieć o mowie weselnej. Jak sami widzicie, lista zadań jest bardzo długo i zanim się zgodzicie na to, aby zostać świadkiem, musicie wiedzieć, że to nie tylko sama przyjemność, ale sporo obowiązków.

czarno białe zdjęcie panny młodej która uśmiecha się i tańczy z panem młodym bez marynarki
fot. pixabay

Jak mają ubrać się świadkowie?

Od razu w głowie pojawia się pytanie: „Czy wypada iść na wesele w czarnej sukience?”. Według zasad savoir-vivre wszystko tak naprawdę zależy od Pary Młodej. Przyjęło się mówić, że np. biel jest zarezerwowana tylko dla Panny Młodej, ale w niektórych przypadkach to sami Młodzi wysyłają w zaproszeniach ślubnych notkę na temat dress code’u i tego, aby goście ubrali się na biało. To wszystko, jak widzicie, jest mocno personalną kwestią, ale z reguły świadkowa nie powinna mieć na sobie czarnej kreacji. Jak zatem powinna wyglądać suknia dla świadkowej? Przede wszystkim nie powinna rzucać się w oczy. Najlepiej, jeśli byłaby tłem dla Panny Młodej. Trzeba zapomnieć o strojnym i zbyt seksownym ubraniu. Nie wypada skupiać na sobie większej uwagi od głównej bohaterki.

Świadkowie – do której powinni być na weselu?

Być może dla niektórych to nie będzie zbyt pocieszające, ale świadkowie powinni być na weselu do samego końca – tak samo jak Młodzi. Takie są obowiązki świadków i jeśli się godzisz na to, aby nim zostać, musisz mieć tego świadomość 😉 Wsparcie w takim dniu naprawdę się bardzo liczy, a Państwo Młodzi na pewno to docenią.

napis LOVE ułożony na dłoniach z drewnianych puzzli
fot. pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here