Wesele w stylu romantycznym
fot. pexels

Wesele w stylu romantycznym powinno przywodzić na myśl kadry z komedii romantycznych, w których panna młoda jest eteryczna i delikatna, a pan młody to wcielony dżentelmen. Jak przenieść to filmowe wyobrażenie do prawdziwego życia? Przede wszystkim skupić się na detalach, bo to one tak naprawdę tworzą całość. Ponadto pamiętać o ślubnych przygotowaniach, których nie wolno zaczynać na miesiąc przed ceremonią. Im szybciej, tym lepiej!

Spis Treści

Romantycznie nie tylko w filmach!

Nie pozwól na to, aby ktoś zepsuł Twoje marzenia. Jeśli wyśniłaś sobie właśnie taki ślub i przyjęcie, które będzie się kojarzyć z bajką, nie musisz się nikomu tłumaczyć. Najważniejsze, abyś Ty czuła, że to jest to, czego pragniesz. Nie jest ciężko stworzyć magiczny klimat, potrzebujesz do tego tylko głowy pełnej pomysłów.

Postaw na błysk, światło i kwiaty

Wystrój sali weselnej jak i ślubne dekoracje kościoła mogą mieć wspólny mianownik, dzięki któremu goście będą wiedzieć, że trafili na ślub kościelny i przyjęcie do tej samej pary. Na co warto postawić? Przede wszystkim na niezliczone ilości świec! Nie muszą być one z najwyższej półki z wymyślnymi aplikacjami, ponieważ to właśnie w prostocie tkwi sekret. Kup najtańsze białe świece o różnej wielkości i szerokości i postaw je w grupach na stołach i przy ołtarzu oraz wzdłuż dywanu w kościele. Do tego białe lub pudrowe kwiaty i dekoracje ślubne w kaplicy są gotowe. Myśląc o romantycznych kwiatach, nie trzeba się zbyt długo zastanawiać, ponieważ z reguły pary wybierają róże, gardenie, frezje lub tulipany.

panna młoda rzuca bukiet zebranym za nią kobietom
fot. pexels

Wesele w stylu romantycznym i sukienka księżniczki?

Suknia ślubna dla romantyczki powinna mieć na sobie koronki i wyglądać zwiewnie, ale i elegancko. Jeśli chodzi o samą formę, można wybrać dość dopasowaną kreację, ale w trendzie będzie także suknia z trenem i długim welonem. Fryzura ślubna nie powinna być ekstrawagancka. To czas na to, aby postawić na minimalizm w formie. Idealnie sprawdzą się gładko zaczesane koki oraz luźne fale. Zamiast welonu panie z rozpuszczonymi włosami mogą zdecydować się na wianek ślubny, który nie powinien być w stylu boho, czyli nie powinien się aż tak rzucać w oczy. Najlepiej gdyby był delikatny, z jasnych kwiatów i blisko przy włosach.

Co jeszcze może dodać romantycznego klimatu na weselu? Na pewno idealnie w tej roli sprawdzą się balony ślubne, które mogą być gęsto podwieszone pod sufitem lub luźno puszczone po sali – choć ta opcja może być nieco irytująca w czasie tańca. Możecie je także wypuścić w powietrze tuż po ceremonii w kościele lub urzędzie.

goście weselni i para młoda wypuszczają balony w kształcie serc
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here